yükleniyor

Sunucu Kurulumu

                                                         

Sunucu kurulumlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmaktadır. Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve bu sunucu üzerinde çeşitli uygulamaların kullanılması tamamen kendine bir çok avantaj sağlamaktadır. Sunucu üzerindeki bu avantajlı uygulamaları şöyle sıralayabiliriz. Bu uygulamalar tek bir sunucu üzerine kurulacağı gibi birden fazla sunucuya da farklı uygulamalar kurulabilir.
Sunucular ile Masaüstü Bilgisayarlar Arasındaki Farklar

·         Performansının yüksek olması: Çoklu kullanıcıya hizmet edeceğinden, çoklu işlemci desteği, hızlı raid bir disk sistemi, yüksek kapasitede bellek miktarı fazla CPU barındırmalıdırlar.

·         Genişletilebilir olması: Kullanılan sunucunun ihtiyaçlara göre ne kadar güncelleştirilebileceği. Örneğin, artan yüke karşılık işlemci sayısını veya hızını artırabiliyormu, bellek miktarı ne kadar artabilir. İşletim sistemi ile uyumlulukları.

·         Ayaktalık: Kullanılan donanımlar yedekli olmalı arıza çıktığında sunucu içinde bulunan yedek donanım otomatik olarak devreye girmeli sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmeli.

·         Güvenlik: Son zamanda gerek kişisel bilgisayar gerek sunucu tarafında güvenlik kavramı önem kazanmış başlı başına bir konu haline gelmiştir bu noktada sunucuların güvenliği her şeyden daha önemlidir.

Sunucu sistemlerinin seçimi ve kurulumunda izlediğimiz yollar;

·         İşletmeniz ihtiyaçları doğrultsunda karşılıklı müzakere ile  sunucu yada sunucular donanımsal olarak belirlenir ve temin edilir. 

·         İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır. (Windows Server 2008-2012 vb...)

·         Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır. 

·         İşletmenizin ihtiyaç duyduğu yada önceden kullanıdığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştrilir. 

·         Sistemin kısmen güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.


Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.
Sizde, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin belirlenmesinde ve bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, mevcut altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, yüksek verimlilikte çalışmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda bizden destek alabilirsiniz.
Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir


- Active Directory Tasarım ve Kurulumu    
- Active Directory Migration
- Domain Controller
- Exchange Server Hizmetleri
- Exchange Server Migration
- Terminal Server Kurulumu
- Database Server Kurulumu
- IIS Hizmetleri
- Group Policy Çözümleri
- Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal
- Microsoft Server 2003-2008 Kurulum ve Yapılandırılması
- Web Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Web Server)
- Mail Sunucu Kurulumu ve Yapılandırılması
- Ftp Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Ftp Server)
- Proxy Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması
- SQL server kurulumları

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!